informacja szkoły

VI Powiatowe Sympozjum Humanistyczne

31.05.2010r. w Wałeckim Centrum Kultury odbyło się VI Powiatowe Sympozjum Humanistyczne, którego tematem był: Obraz epoki romantyzmu. Sympozjum skierowane do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zorganizowane było przez Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Wałczu pod patronatem: Starosty Wałeckiego, Burmistrza Miasta Wałcz, Wójta Gminy Wałcz.
Naszą szkołę reprezentowało sześć zespołów, ukierunkowywanych przez nauczycieli: L. Dzidziul, J. Kobus, A. Kowalewską i J. Łuszczyka.
I zespół (pod opieką A. Kowalewskiej) –  K. Narodowska i B. Szczęsna, przygotował prezentację multimedialną oraz scenkę rodzajową na temat: Romantyczne fascynacje ludowością.
II zespół (również pod opieką A. Kowalewskiej) – E. Krypowicz, M. Falkowska, A. Ziomek, wystąpił z wykładem na temat: Bohater romantyczny i jego różne oblicza.
III zespół (pod opieką J. Kobus) – A. Urbanowicz, wygłosił referat na temat: Kreacjonizm i realizm w literaturze romantycznej: Norwida, Słowackiego, Mickiewicza.
IV zespół (również pod opieką J. Kobus) – Ł. Minecki, J. Kalarus, wygłosił referat na temat: Wizerunek Szopena w literaturze.
V zespół (pod opieką L. Dzidziul i J. Łuszczyka) – S. Ścibek, Z. Bręk, H. Szymczak, M. Sacha, A. Borowiec, S. Brzęczkowski, A. Gałas, J. Mikołajczak, A. Wesół, B. Koczenasz, M. Sowacz i A. Juszczak, wystąpił z inscenizacją na temat: Motyw kobiety w malarstwie romantycznym.
VI zespół (pod opieką L. Dzidziul) – M. Subocz, E. Kur, J. Kosmala, P. Pozorska, Ł. Ryder i P. Gawroński, zaprezentował inscenizację na temat: 4 cechy romantyzmu.
Nasza szkoła wypadła najlepiej, co zostało docenione przez jury, które przyznało V zespołowi, zajmującemu się Motywem kobiety w malarstwie romantycznym, I Wyróżnienie oraz nagrody książkowe.
Pozostałe zespoły i wszyscy opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i podziękowania.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

Wigilia 3AB

Wigilie klasowe

Piątek był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Odbyły się wigilie klasowe. Nasze wigilijne spotkanie rozpoczął pan Dyrektor, składając nam życzenia. Wszyscy uczniowie byli

informacja ZS nr 1

Szkolny Klub Wolontariatu dla SDN „Uśmiech”

11 grudnia odbyła się zbiórka pieniędzy w “Lidlu” na rzecz Stowarzyszenia Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech” w Wałczu. Miło nam poinformować, że po komisyjnym przeliczeniu

Skip to content