Wycieczka do Rogalina 2022 - klasy I a,b,c

Wycieczka do Rogalina

Czerwiec to miesiąc szkolnych wycieczek. Klasy pierwsze 1a, 1b , 1c wzięły udział w wycieczce do Rogalina. Celem wyjazdu było zwiedzanie Pałacu w Rogalinie oraz zbiorów malarstwa Muzeum Narodowego. Uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej „Zrozumieć Malczewskiego”, której tematem były tajniki malarstwa największego polskiego symbolisty. Świat obrazów Jacka Malczewskiego pełen jest ukrytych znaczeń, postaci mitologicznych i symboli, do których odczytania potrzebna jest wiedza i znajomość biografii artysty oraz źródeł jego artystycznej inspiracji. Na zakończenie wycieczki, z racji, że termin wyjazdu przypadł na 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka, zorganizowano dla uczestników zajęcia sportowo-rekreacyjne w tzw. Strefie Grawitacji w Poznaniu, gdzie uczestnicy mogli w rozmaity sposób doświadczyć działania przyciągania ziemskiego.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

Dzień Chłopaka w 1B

Dzień Chłopaka w 1B

20 września 2022 r. dziewczyny z klasy  1B zorganizowały słodki poczęstunek dla chłopaków w dniu ich święta. Było słodko, uroczyście i wesoło.

Zachodniopomorska Rada Olimpijska

Zachodniopomorska Rada Olimpijska

28.09. gościliśmy w naszej szkole Zachodniopomorską Radę Olimpijską z panem Prezesem Stanisławem Kopciem. W spotkaniu wzięli udział: pani Wicestarosta Powiatu Wałeckiego –

Skip to content