X edycja akcji PODAJ ŁAPĘ

Od 10 lat uczniowie działający w Szkolnym Kole Wolontariatu przy ZS Nr 1 w listopadzie organizują akcję zbierania darów dla schronisk dla zwierząt. W tym roku było podobnie. W ciągu 2 tygodni trwania akcji zebraliśmy bardzo dużą ilość , karmy na kwotę ok. 1200 zł. Jak co roku wspomogli nas nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaprzyjaźnione osoby spoza szkoły.
Z internatu SMS dostaliśmy poduszki i koce.
25. 11 grupa 15 wolontariuszy odwiedziła schronisko w Jędrzejewie koło Trzcianki, gdzie przekazaliśmy zebrane dary. Mieliśmy okazję zobaczyć warunki w których żyje 330 psów. Gospodarze schroniska opowiedzieli nam wiele historii pokrzywdzonych psów, które czekających na adopcję.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy schronisko dla kotów w Trzciance, gdzie żyje ich 80 . Pamiętajmy o nich, bo one również czekają na ciepły dom.
Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc.
Akcję koordynowały panie: Joanna Kiedrowska oraz Monika Kulikowska.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

Dzień Białej Laski

Dzień Białej Laski

15 października Szkolne Koło Wolontariatu uczestniczyło w zajęciach zorganizowanych przez Polski Związek Niewidomych. Z okazji obchodów Dnia Białej Laski, które miały miejsce

Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej

Tegoroczne święto Edukacji Narodowej w naszej szkole-zupełnie inaczej. Zamiast akademii- zamiana ról- uczniowie stali się nauczycielami, a nauczyciele uczniami. Odwrócenie sytuacji na

Skip to content