Obserwuj nas:

godlo-polski-200px-komp.png

Obserwuj nas

XII Sympozjum Humanistyczne

30 maja 2016 roku w Wałeckim Centrum Kultury odbyło się już XII Sympozjum Humanistyczne, organizowane przez Zespół Szkół Miejskich nr 1. Temat tegorocznego spotkania brzmiał: „Polska, Polin – o współistnieniu i przenikaniu się kultur”. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęło w tym roku Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Całość poprowadzili nauczyciele z Zespołu Szkół Miejskich nr 1- Pan Pawel Gepert i Pani Dorota Szymczak W sympozjum uczestniczyli uczniowie siedmiu szkół: Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Chwiramie, Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu, Gimnazjum nr 2 im. Roberta Schumana w Wałczu, Zespołu Szkół nr 4 RCKU w Wałczu, Zespołu Szkół im. Wedlów Tuczyńskich w Tucznie, I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Wałczu oraz Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu. Naszą szkołę reprezentowała grupa, do której należały: Martyna Gałas, Agnieszka Kociuba, Iga Bliszcz, Iga Czapska, Aleksandra Januchowska, Aleksandra Morchat, Aneta Adamiak, Agnieszka Łosiewska, Kaja Borowczak, Dominika Dobrowolska oraz Grażyna Bielecka. Zespół przygotowywany był przez Panią Lenę Dzidziul.

Wszystkie grupy, które brały udział w sympozjum w ciekawy, ale zarówno zgodny merytorycznie z tematem sposób pokazały jak wygląda przenikanie się i współistnienie kultur- ze szczególnym uwzględnieniem pamięci o kulturze żydowskiej. Własnymi przemyśleniami na ten temat podzieliła się również Burmistrz Miasta Wałcz Bogusława Towalewska. W trakcie przerw pomiędzy prezentacjami zespołów można było obejrzeć zaprezentowaną w holu wystawę prezentującą fotografie wybitnych twórców czy informującą o głośnych wydarzeniach kulturalnych, na przykład Carnavalu Sztukmistrzów, podczas którego ulice Lublina ożywają dzięki ulicznym artystom. Całe Sympozjum przebiegło w bardzo miłej i przyjacielskiej atmosferze. Uczestnicy na pewno lepiej poznali kulturę żydowską. Mieli również okazję podzielić się swoimi refleksjami z innymi. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Na pewno na przyszłorocznym sympozjum nie zabraknie przedstawicieli z naszej szkoły!

Facebook
Twitter

Przeczytaj także:

Zajęcia w ANS:

Klasa 3b na zajęciach w ANS: gry podstawy lean, nauka organizacji pracy w trakcie produkcji – coś dla przyszłych inżynierów. 😍

Skip to content