Żywy obraz na Święto Konstytucji

Tegoroczny pomysł upamiętnienia narodowej rocznicy przejdzie do historii „Kazika”. Uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja odbył się w naszej szkole w ostatnim dniu nauki przed długim weekendem 30 kwietnia 2014. Uczniowie ożywili obraz Jana Matejki pt. „Konstytucja 3 Maja 1791” , odegrali historyczne postacie namalowane przez Matejkę: Stanisława Małachowskiego, marszałka Sejmu Wielkiego, który niesiony na barkach posłów Aleksandra Linowskiego i Stanisława Zakrzewskiego, wchodzi do gmachu sejmu z aktem Konstytucji.

Opowieść o Konstytucji 3 Maja dopełniła muzyka i słowa Jacka Kaczmarskiego. Historię zawartą w jego piosenkach wyśpiewał Patryk Neyman z klasy Ia. Rewelacyjne było wykonanie przez Magdalenę Roman piosenki Kaczmarskiego pt:. „Sen Katarzyny”. Gdyby od tego występu zależały losy Europy, Magdalena jako caryca miałaby wszystkie narody u swych stóp.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia „żywego obrazu” jest nauczyciel Wiedzy o kulturze mgr Jacek Łuszczyk we współpracy z mgr Sylwią Grochowicką-Polak i mgr Renatą Szymczyk.

Jeśli chcesz zapoznać się z opisem obrazu Jana Matejki idź do:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Konstytucja_3_Maja_1791_roku

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

Dzień Chłopaka w 1B

Dzień Chłopaka w 1B

20 września 2022 r. dziewczyny z klasy  1B zorganizowały słodki poczęstunek dla chłopaków w dniu ich święta. Było słodko, uroczyście i wesoło.

Zachodniopomorska Rada Olimpijska

Zachodniopomorska Rada Olimpijska

28.09. gościliśmy w naszej szkole Zachodniopomorską Radę Olimpijską z panem Prezesem Stanisławem Kopciem. W spotkaniu wzięli udział: pani Wicestarosta Powiatu Wałeckiego –

Skip to content