Żywy obraz na Święto Konstytucji

Tegoroczny pomysł upamiętnienia narodowej rocznicy przejdzie do historii „Kazika”. Uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja odbył się w naszej szkole w ostatnim dniu nauki przed długim weekendem 30 kwietnia 2014. Uczniowie ożywili obraz Jana Matejki pt. „Konstytucja 3 Maja 1791” , odegrali historyczne postacie namalowane przez Matejkę: Stanisława Małachowskiego, marszałka Sejmu Wielkiego, który niesiony na barkach posłów Aleksandra Linowskiego i Stanisława Zakrzewskiego, wchodzi do gmachu sejmu z aktem Konstytucji.

Opowieść o Konstytucji 3 Maja dopełniła muzyka i słowa Jacka Kaczmarskiego. Historię zawartą w jego piosenkach wyśpiewał Patryk Neyman z klasy Ia. Rewelacyjne było wykonanie przez Magdalenę Roman piosenki Kaczmarskiego pt:. „Sen Katarzyny”. Gdyby od tego występu zależały losy Europy, Magdalena jako caryca miałaby wszystkie narody u swych stóp.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia „żywego obrazu” jest nauczyciel Wiedzy o kulturze mgr Jacek Łuszczyk we współpracy z mgr Sylwią Grochowicką-Polak i mgr Renatą Szymczyk.

Jeśli chcesz zapoznać się z opisem obrazu Jana Matejki idź do:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Konstytucja_3_Maja_1791_roku

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

 24 czerwca zakończył się rok szkolny 2021/2022. Wszystkim uczniom gratulujemy promocji do następnych klas i życzymy radosnych, słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji.

Wycieczka do Rogalina 2022 - klasy I a,b,c

Wycieczka do Rogalina

Czerwiec to miesiąc szkolnych wycieczek. Klasy pierwsze 1a, 1b , 1c wzięły udział w wycieczce do Rogalina. Celem wyjazdu było zwiedzanie Pałacu

Skip to content